هوشمند کردن وسایل خانه می‌تواند روال زندگی شما را تغییر دهد. یک تغییر مثبت! هوشمند سازی خانه با هدف افزایش آسایش و راحتی شما شکل می‌گیرد. اما مزیت‌های آن به قدری متناسب است که باعث می‌شود هزینه تمام شده برای این مراحل را پرداخت کنید. پرده هوشمند یکی از وسایلی است که می‌تواند مزیت‌های فراوانی برای شما داشته باشد.

برای هوشمند کردن خانه خود راه‌های زیادی دارید. یکی از وسایلی که می‌توانید با هوشمند کردن آن متوجه یک تغییر مثبت در خانه خود شوید، هوشمند کردن پرده‌های خانه است. شما انواع پرده برقی ، کرکره، سایبان، پرده‌های نصب شده در سالن اصلی خانه و اتاق‌خواب‌ها را می‌توانید هوشمند کنید. در ادامه اطلاعات کامل‌تری در اختیارتان خواهیم گذاشت.

انواع پرده هوشمند

  • پرده های رول
  • پرده های کنار باز شو
  • پرده های سایه روشن (هلندی)

 

پرده های رول

حرکت این پرده‌ها به صورت عمودی است. برای باز و بسته کردن آن حرکت بالا یا پایین رونده دارند. این حرکت به کمک یک موتور از نوع موتور توبولار است. خود موتور باید به سمت راست یا چپ حرکت کند تا بتوان پرده را به صورت عمودی باز یا بسته کرد. برای جمع کردن پرده‌های رول، پارچه پرده بر روی رول اصلی جمع یا رول می‌شوند.

پرده های کنار باز شو

معمولی‌ترین نوع پرده هوشمند هستند که برای باز شدن به اطراف کشیده می‌شوند. در صورتی که پرده شما از نوع ساده باشد، موتور مخصوص بر روی یک سمت از ریل نصب می‌شود و در مواقع اعلام به موتور، پرده باز و بسته می‌شوند. اما اگر پرده خانه شما توسط نخ جابجا می‌شود، موتور پرده هوشمند بر روی نخ نصب می‌شود و با چرخاندن آن باعث باز و بسته شدن پرده می‌شود.

پرده های سایه روشن (هلندی)

یکی از کاربردی‌ترین نوع پرده‌های هوشمند، پرده‌های هلندی یا سایه روشن هستند. در این پرده‌ها علاوه بر این که می‌توانید آن‌ها را به صورت کامل باز یا بسته کنید، می‌توانید میزان عبور نور را هم تنظیم کنید. در واقع این نوع از پرده‌ها در 2 جهت قابل تنظیم هستند. یکی برای حرکت عمودی پرده، که بتوانند آن را باز وبسته کنند و جهت دیگر بابت تنظیم نور ساخته شده است. نمونه‌های کرکره‌های برقی از نوع پرده سایه روشن هستند.

منبع: پرده هوشمند چیست؟


پرده برقی - شید برقی | کاورسان پرده ,هوشمند ,خانه ,پرده‌های ,بسته ,موتور ,سایه روشن ,هوشمند کردن ,پرده هوشمند ,روشن هستند ,صورت عمودی منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

زندگی سایت فیلم برگر گروه فرهنگی،هنری آفتاب نوجوان تهویه نوین ایرانیان نوید کتابخانه عمومی شهید مفتح سیاهکل گیلان یا مهدی فروشگاه پارسی فرش دونکا چت | چت روم | چت دونکا | گپ دونکا دانلود فیلم جدید